Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Ogłoszenia parafialne

 

  1. Z okazji święta Wielkiej Nocy, życzymy by Jezus Chrystus napełnił Was mocą Zmartwychwstania, a radość rodzącego się nowego życia dodawała sił i motywacji na cały rok. By Zwycięzca Śmierci, który w tę Noc uczynił nas wolnymi, pomnażał w Was wiarę prowadzącą do nieba, zapalił światło nadziei kierujące nas po ścieżkach życia, a swoją miłością błogosławił Waszym rodzinom, by odważnie świadczyły o Jego Zmartwychwstaniu w dzisiejszym świecie.

 

  1. Jutro (niedziela), Msza św. rezurekcyjna o godz. 6:00. Następna Msza św. w naszym kościele o godz. 9:00, 10:30, 12:00, 13:30 i 18:00.

 

  1. W poniedziałek w drugi dzień świąt Msze św., według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na KUL i Centrum Formacji Laikatu.

 

  1. Zachęcamy do udziału we Mszy św., w oktawie wielkanocnej, która trwa osiem dni. Oktawa wielkanocna ma rangę uroczystości dlatego w piątek nie obowiązuje post.

 

  1. Za tydzień, w niedzielę przypada uroczystość Miłosierdzia Bożego. Parafia Miłosierdzia zaprasza na Msza św., która zostanie odprawiona o godz. 15:00. W tym dniu zapraszamy również do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, która wyruszy jak co roku z parafii Niepokalanego Seca Maryi na Dojlidach o godz. 13:00. Do grupy będzie można dołączyć się przy naszej parafii na skrzyżowaniu przy ul. Mieszka I i ul. Piastowskiej około godz. 13:45.

 

  1. W następną niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

 

  1. Składamy serdeczne podziękowania dla Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca za poświęcony czas i włożony w trud w przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękujemy Służbie Liturgicznej Ołtarza za posługę podczas Triduum Paschalnego.

 

About Rafał Zakrzewski