NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

Ogłoszenia parafialne,  27 maja 2018 r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. W tygodniu przypada:
 • 05. (wtorek), wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy;
 • 05. (środa), święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej;
 • pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca;
 1. We czwartek, 31 maja – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Msze św. w naszym kościele o godz. 6:30, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:30 i o 18:00. Centralna uroczystość Bożego Ciała rozpocznie się o godz. 10:00 przed katedrą. Po Mszy św., procesja eucharystyczna do kościoła św. Rocha. Wyjście naszej procesji do kościoła katedralnego o godz. 9:00 spod naszego kościoła. Tutaj przed kościół zapraszamy osoby, które są odpowiedzialne za niesienie poszczególny chorągwi oraz ministrantów. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej spotykają się przed kinem Ton o godz. 9:45.
 2. Procesja Bożego Ciała w naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę (3.06.), po Mszy św. o godz. 10:30 tradycyjną trasą. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. Karol Godlewski, który na zakończenie udzieli wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa. Ołtarze przygotowują te same grupy w tych samych miejscach. Za tydzień z związku z procesją nie będzie Mszy św. o godz. 12:00.
 3. W oktawie Bożego Ciała, od piątku 1 czerwca do 7 czerwca po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym będzie miała miejsce procesja eucharystyczna. Do procesji zapraszamy szczególnie dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Dnia 7 czerwca zakończenie oktawy. Msza św. z błogosławieństwem dzieci o godz. 9:00 i o 18:00. Po Mszy św., wieczornej w tym dniu – błogosławieństwo kwiatów i ziół.
 4. Już po raz siódmy, 2 czerwca, w naszej Archidiecezji będziemy wspólnie dziękować za dar Eucharystii. Zapraszamy wszystkie dzieci, które w tym roku przystąpiły w naszej parafii do I Komunii Świętej na Mszę św. na godz. 11:00, która będzie sprawowana w sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Sokółce. Dzieci we Mszy św. uczestniczą w albach.
 5. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które w naszej parafii będą odprawiane każdego dnia po mszy o godz. 18:00.
 6. Wspólnota Straży Honorowej NSPJ zaprasza do uczestnictwa w nowennie przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa do kaplicy w dniach od 30 maja do 7 czerwca na godz. 17:20.
 7. Wciąż możemy wspierać misje przez oddawanie niepotrzebnych telefonów i znaczków pocztowych, oraz hospicjum przez oddawanie ważnych a niepotrzebnych leków.
 8. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

 

 

About kamil